OH200-71005SV-010.0M
DigiKey Part Number
CW913-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OH200-71005SV-010.0M
Description
XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 5V 6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OH200-71005SV-010.0M Models
Category
Output
Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
5V
Series
Frequency Stability
±5ppb
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP Module, 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.417" L x 1.063" W (36.00mm x 27.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)