HSM613-020.0M
DigiKey Part Number
222-HSM613-020.0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
222-HSM613-020.0MCT-ND - Cut Tape (CT)
222-HSM613-020.0MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSM613-020.0M
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)