D32G-016.368M-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Connor Winfield
In Stock: 1,621
Datasheet
16.368 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
D32G-016.368M-T
DigiKey Part Number
D32G-016.368M-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D32G-016.368M-T
Description
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ SNWV
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
2mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)