CSHB0412-4R7M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSHB0412-4R7M |
Description | FIXED IND 4.7UH 3.2A 125 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Molded Inductor 3.2 A 125mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.2A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 125mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 2-SMD |
Inductance | Size / Dimension 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |