CSAB1770-680M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB1770-680M |
Description | FIXED IND 68UH 6.2A 60 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µH Shielded Molded Inductor 6.2 A 60mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB1770-680M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 6.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 60mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.283" (7.20mm) |