CSAB1250A-R47M
DigiKey Part Number
4044-CSAB1250A-R47MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAB1250A-R47MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAB1250A-R47MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAB1250A-R47M
Description
FIXED IND 470NH 35A 1.2 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Molded Inductor 35 A 1.2mOhm Max 2-SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSAB1250A-R47M Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.2mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2-SMD
Inductance
Supplier Device Package
1250
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
50A