1569-26-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1569-26-1-0500-004-1-TS-ND
1175-1569-26-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-26-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG RED FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Red 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.051" (1.30mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C