1332-26-1-0500-004-1-TS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 8
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 657
Datasheet
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Red 300V 500.0' (152.4m)
1332-26-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-26-1-0500-004-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-26-1-0500-004-1-TS
Description
WIRE
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.045" (1.14mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Part Status
Obsolete
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C