1332-18-1-0500-003-1-S
DigiKey Part Number
1175-1332-18-1-0500-003-1-S-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-18-1-0500-003-1-S
Description
UL1332, FEP INSULATED HOOK-FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 19/0.0094" Yellow 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.073" (1.85mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C