1332-14-1-0100-011-1-TS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
14 AWG Hook-Up Wire 19/0.0150" Green, Yellow 300V 100.0' (30.5m)
1332-14-1-0100-011-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-14-1-0100-011-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-14-1-0100-011-1-TS
Description
UL1332, FEP INSULATED HOOK-UP WI
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.101" (2.57mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C