1330-22-1-0500-003-1-S
DigiKey Part Number
1175-1330-22-1-0500-003-1-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-22-1-0500-003-1-S
Description
UL1330, FEP INSULATED HOOK-UP WI
cms-standard-lead-time
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0100" Yellow 600V 500.0' (152.4m)
Datasheet
 Datasheet
cms-product-attributes
Filter Similar Products
cms-show-empty-attributes
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C