1330-14-1-0100-002-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1330-14-1-0100-002-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-14-1-0100-002-1-TS
Description
UL1330, FEP INSULATED HOOK-UP WI
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire 19/0.0150" White 600V 100.0' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.112" (2.84mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
200°C