5151-DKF-0012
DigiKey Part Number
116-5151-DKF-0012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5151-DKF-0012
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type HP 190S 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions Semflex
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
HP 190S
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Frequency - Max
26 GHz
1st Connector
N-Type Plug
Color
Gray
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C