2121-DKF-0012
DigiKey Part Number
116-2121-DKF-0012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2121-DKF-0012
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA HP 190S 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions Semflex
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
HP 190S
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Gray
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C