GEN-DR150-P40-S
GEN-DR150-P40-S
DigiKey Part Number
315-GEN-DR150-P40-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GEN-DR150-P40-S
Description
GENERIC DUAL ROW 1.5 MM PITCH 40
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Category
Number of Positions
40
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Pitch
0.059" (1.50mm)
Packaging
Bulk
Inner Dimension
0.354" L x 0.038" W (9.00mm x 0.97mm)