GEN-DR035-P40-S
GEN-DR035-P40-S
DigiKey Part Number
315-GEN-DR035-P40-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GEN-DR035-P40-S
Description
GENERIC DUAL ROW 0.35MM PITCH 40
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Category
Number of Positions
40
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Pitch
0.014" (0.35mm)
Packaging
Bulk
Inner Dimension
0.118" L x 0.007" W (3.00mm x 0.18mm)