HHXA630ARA220MF80G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HHXA630ARA220MF80G |
Description | CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 63V SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 80mOhm 4000 Hrs @ 125°C |
Datasheet | Datasheet |
Category | Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C |
Manufacturer Chemi-Con | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Automotive |
Part Status Obsolete | Ripple Current @ High Frequency 900 mA @ 100 kHz |
Type Hybrid | Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) |
Capacitance 22 µF | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |
Tolerance ±20% | Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
Voltage - Rated 63 V | Mounting Type Surface Mount |
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm | Package / Case Radial, Can - SMD |