CT10U-30S400-1
DigiKey Part Number
2603-CT10U-30S400-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2603-CT10U-30S400-1CT-ND - Cut Tape (CT)
2603-CT10U-30S400-1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CT10U-30S400-1
Description
ULT SEN TX/RX 40KHZ 10V/30V
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ultrasonic Sensor 40kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CT10U-30S400-1 Models
Category
Frequency
40kHz
Manufacturer
Challenge Electronics
Voltage - Rated
10 V ~ 30 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Beam Angle
80°
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C