MF72-012D9
DigiKey Part Number
317-1162-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-012D9
Description
ICL 12 OHM 20% 1A 11MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 12 Ohms ±20% 1 A 0.433" (11.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Cantherm
Current - Steady State Max
1 A
Series
R @ Current
652 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.433" (11.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
R @ 25°C
12 Ohms