PF0011/20/63
PF0011/20/63
Bulgin IEC Connectors Available at Digi-Key
PF0011/20/63
DigiKey Part Number
708-2587-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF0011/20/63
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 27.30mm x 31.12mm
Panel Thickness
0.079" (2.00mm)
Current Rating - Appliance Inlet
10A
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC