DX06WG024B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bulgin
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bulgin
In Stock: 0
Datasheet
New Product
LED Panel Indicator Green Diffused 24V Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
DX06WG024B
DigiKey Part Number
708-DX06WG024B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX06WG024B
Description
DX SERIES, 6MM DIAMETER, WIRE LE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Ratings
DC
Manufacturer
Voltage
24V
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
7.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)