SRF0905A-652Y
DigiKey Part Number
SRF0905A-652YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0905A-652YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0905A-652YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0905A-652Y
Description
CMC 6.5MH 300MA 2LN SMD AEC-Q200
Detailed Description
6.5 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5 kOhms @ 300 kHz 300mA DCR 1.05Ohm
EDA/CAD Models
SRF0905A-652Y Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.05Ohm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.248" (6.30mm)
Impedance @ Frequency
5 kOhms @ 300 kHz
Inductance @ Frequency
6.5 mH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
300mA