SRF0905A-100Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF0905A-100Y |
Description | CMC 10UH 1.6A 2LN SMD AEC-Q200 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200 Ohms @ 20 MHz 1.6A DCR 80mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF0905A-100Y Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 80mOhm |
Manufacturer Bourns Inc. | Voltage Rating - DC 80V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.248" (6.30mm) |
Impedance @ Frequency 200 Ohms @ 20 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Inductance @ Frequency 10 µH @ 1 kHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 1.6A |