SRF0703A-330M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF0703A-330M |
Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 140.5 µH Inductance - Connected in Series 33 µH Inductance - Connected in Parallel 240mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 1.31 A Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF0703A-330M Models |
Category | Current Saturation - Series 680 mA |
Manufacturer Bourns Inc. | DC Resistance (DCR) - Parallel 240mOhm Max |
Series | DC Resistance (DCR) - Series 1Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Shielding Shielded |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Inductance - Connected In Parallel 33 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 140.5 µH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
Current Rating - Parallel 1.31 A | Height 0.142" (3.60mm) |
Current Rating - Series 653 mA | Base Product Number |
Current Saturation - Parallel 1.35 A |