SRF0703A-220M
DigiKey Part Number
SRF0703A-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0703A-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0703A-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0703A-220M
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 89.5 µH Inductance - Connected in Series 22 µH Inductance - Connected in Parallel 150mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 1.62 A Nonstandard
EDA/CAD Models
SRF0703A-220M Models
Current Saturation - Series
830 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel
150mOhm Max
Series
DC Resistance (DCR) - Series
620mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Parallel
22 µH
Inductance - Connected In Series
89.5 µH
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Current Rating - Parallel
1.62 A
Height
0.142" (3.60mm)
Current Rating - Series
811 mA
Base Product Number
Current Saturation - Parallel
1.67 A