SRF0703A-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF0703A-100M |
Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 39.6 µH Inductance - Connected in Series 10 µH Inductance - Connected in Parallel 82.6mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 2.08 A Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF0703A-100M Models |
Category | Current Saturation - Series 1.24 A |
Manufacturer Bourns Inc. | DC Resistance (DCR) - Parallel 82.6mOhm Max |
Series | DC Resistance (DCR) - Series 342mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Shielding Shielded |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Inductance - Connected In Parallel 10 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 39.6 µH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
Current Rating - Parallel 2.08 A | Height 0.142" (3.60mm) |
Current Rating - Series 1.04 A | Base Product Number |
Current Saturation - Parallel 2.47 A |