4610X-102-680LF
DigiKey Part Number
4610X-2-680LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4610X-102-680LF
Description
RES ARRAY 5 RES 68 OHM 10SIP
Detailed Description
68 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
EDA/CAD Models
4610X-102-680LF Models
Category
Power Per Element
300mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Resistance (Ohms)
68
Size / Dimension
0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)