3296X-1-102RLF
DigiKey Part Number
3296X-1-102RLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3296X-1-102RLFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3296X-1-102RLF
Description
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN SIDE
cms-standard-lead-time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Side Adjustment
EDA/CAD Models
3296X-1-102RLF Models
cms-product-attributes
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Resistance
1 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.395" x 0.190" Face (10.03mm x 4.83mm)
Tolerance
±10%