3266X-1-204LF
DigiKey Part Number
3266X-204LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3266X-1-204LF
Description
TRIMMER 200K OHM 0.25W PC PIN
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
EDA/CAD Models
3266X-1-204LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
200 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%