VHK200W-Q24-S24
VHK200W-Q24-S24
VHK200W-Q24-S24
DigiKey Part Number
179-VHK200W-Q24-S24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VHK200W-Q24-S24
Description
DC/DC CONVERTER 24V 200W
Detailed Description
Enclosed DC DC Converter 1 Output 24V 8.3A 36V Input
EDA/CAD Models
VHK200W-Q24-S24 Models
Category
Voltage - Output 1
24V
Current - Output (Max)
8.3A
Series
Power (Watts)
200W
Efficiency
84%
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Input (Min)
10V
Size / Dimension
4.23" L x 4.01" W x 1.50" H (107.5mm x 101.8mm x 38.0mm)
Voltage - Input (Max)
36V