EMMA240125-P5P-IC
DigiKey Part Number
T1224-P5P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMMA240125-P5P-IC
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Included) Input
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
70.9" (1.80m)
Size / Dimension
4.28" L x 2.44" W x 1.45" H (108.7mm x 62.0mm x 36.7mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
1.25A
Weight
0.662 lb (300.28 g)
Power (Watts)
30 W
Base Product Number
No Load Power Consumption
300mW (Max)