QS18VP6AF300
DigiKey Part Number
2170-QS18VP6AF300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS18VP6AF300
Description
SEN BACK SUPP 30-300MM PNP
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 11.811" (300mm) PNP - Dark-ON/Light-ON
EDA/CAD Models
QS18VP6AF300 Models
Output Configuration
PNP - Dark-ON/Light-ON
Light Source
Red LED
Packaging
Bag
Ingress Protection
IP67, IEC, NEMA 6P
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Distance
11.811" (300mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V