Q20-2KLAF2-Q5
DigiKey Part Number
2170-Q20-2KLAF2-Q5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q20-2KLAF2-Q5
Detailed Description
Proximity, Background Suppression Optical Sensor 0.787" ~ 78.740" (20mm ~ 2m) PNP
Connection Method
Cable with Connector, M12
Cable Length
5.906" (150.00mm)
Sensing Distance
0.787" ~ 78.740" (20mm ~ 2m)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C