EA5R300NIXMODQ
DigiKey Part Number
2170-EA5R300NIXMODQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA5R300NIXMODQ
Description
EZ-ARRAY RECEIVER: 300 MM (11.8
Detailed Description
Optical Sensor 15.748" ~ 157.480" (400mm ~ 4m) NPN
Category
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Output Configuration
NPN
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Sensing Distance
15.748" ~ 157.480" (400mm ~ 4m)