EA5R150PUXMODQ
DigiKey Part Number
2170-EA5R150PUXMODQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA5R150PUXMODQ
Description
EZ-ARRAY RECEIVER: 150 MM (5.9 I
Detailed Description
Optical Sensor 15.748" ~ 157.480" (400mm ~ 4m) PNP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EA5R150PUXMODQ Models
Category
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Output Configuration
PNP
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Sensing Distance
15.748" ~ 157.480" (400mm ~ 4m)