AS-XBEE-WIFI-2.4-INT
AS-XBEE-WIFI-2.4-INT
AS-XBEE-WIFI-2.4-INT
DigiKey Part Number
3619-AS-XBEE-WIFI-2.4-INT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS-XBEE-WIFI-2.4-INT
Description
WIFI NTRIP MASTER
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
WiFi 802.11b/g/n Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, U.FL Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AS-XBEE-WIFI-2.4-INT Models
Category
Data Rate
115.2kbps
Mfr
Serial Interfaces
UART
Packaging
Box
Antenna Type
Antenna Not Included, U.FL
Part Status
Active
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
RF Family/Standard
WiFi
Mounting Type
Surface Mount
Protocol
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
2.4GHz