PT65121L254
DigiKey Part Number
679-1922-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PT65121L254
Description
SWITCH ROTARY DIP SP4T 0.15A 24V
Detailed Description
Dip Switch SP4T 4 Position Through Hole, Right Angle Rotary for Tool Actuator 150mA 24VDC
Height Above Board
0.394" (10.00mm)
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
SP4T
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
150mA
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Voltage Rating
24VDC
Length
0.394" (10.00mm)