AD9625BBPZ-2.6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 196-BGA-ED (12x12)
196-LFBGA Top
Silent Switcher µModule Regulators Powering GSPS Sampling ADC
AD9625BBPZ-2.6
DigiKey Part Number
505-AD9625BBPZ-2.6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD9625BBPZ-2.6
Description
IC ADC 12BIT 196-BGA-ED
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AD9625BBPZ-2.6 Models
Category
Number of A/D Converters
1
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Architecture
Pipelined
Packaging
Tray
Reference Type
Internal
Part Status
Active
Voltage - Supply, Analog
1.26V ~ 1.32V, 2.4V ~ 2.6V
Number of Bits
12
Voltage - Supply, Digital
1.26V ~ 1.32V, 2.4V ~ 2.6V
Sampling Rate (Per Second)
2.6G
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C