LW MVSG-AYBZ-FK0PN0-Z486-20-R18-Z
DigiKey Part Number
475-LWMVSG-AYBZ-FK0PN0-Z486-20-R18-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LWMVSG-AYBZ-FK0PN0-Z486-20-R18-ZCT-ND - Cut Tape (CT)
475-LWMVSG-AYBZ-FK0PN0-Z486-20-R18-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED WHITE DIFFUSED SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White LED Indication - Discrete 3.05V 2-SMD, J-Lead
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.05V
Mfr
Current - Test
20mA
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Color
Supplier Device Package
Lens Transparency
Diffused
Size / Dimension
2.00mm L x 1.80mm W
Millicandela Rating
Height (Max)
1.40mm
Lens Style
Oval with Flat Top
Base Product Number
Lens Size
1.70mm x 1.55mm