GW P9LR32.EM-PPPR-XX58-1-600-R18
DigiKey Part Number
475-GWP9LR32.EM-PPPR-XX58-1-600-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWP9LR32.EM-PPPR-XX58-1-600-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED DURIS S8 WARM WHT 2700K
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting DURIS® S 8 White, Warm 2700K 6.2V 600mA 120° 2020 (5050 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
136 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
800mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
2020 (5050 Metric)
CCT (K)
2700K
Supplier Device Package
SMD
Flux @ 25°C, Current - Test
507lm (450lm ~ 563lm)
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current - Test
600mA
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
6.2V
Thermal Resistance of Package
5°C/W