BLP15H9S30XY
DigiKey Part Number
1603-BLP15H9S30XYTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP15H9S30XY
Description
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1482-1
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 140 mA 2GHz 22dB 30W SOT-1482-1
Category
Current Rating (Amps)
1.4µA
Current - Test
140 mA
Power - Output
30W
Voltage - Rated
106 V
Frequency
2GHz
Package / Case
SOT-1482-1
Gain
22dB
Supplier Device Package
SOT-1482-1
Voltage - Test
50 V