BLP15H9S10Z
DigiKey Part Number
1603-BLP15H9S10ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP15H9S10ZCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP15H9S10ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP15H9S10Z
Description
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1482-1
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 60 mA 1.4GHz 22dB 10W SOT-1482-1
Category
Voltage - Test
50 V
Current Rating (Amps)
1.4µA
Series
Current - Test
60 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
10W
Voltage - Rated
104 V
Surface Mount
Configuration
Dual, Common Source
Package / Case
SOT-1482-1
Frequency
1.4GHz