BLP05H9S500PY
DigiKey Part Number
1603-BLP05H9S500PYTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP05H9S500PYCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP05H9S500PYDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP05H9S500PY
Description
RF MOSFET LDMOS 50V OMP780
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 50 mA 25.2dB 500W OMP-780-4F-1
Category
Current Rating (Amps)
2.8µA
Current - Test
50 mA
Power - Output
500W
Voltage - Rated
108 V
Surface Mount
Configuration
Dual, Common Source
Package / Case
OMP-780-4F-1
Gain
25.2dB
Supplier Device Package
OMP-780-4F-1
Voltage - Test
50 V