PCD200-265-B-2R420-240
DigiKey Part Number
2053-PCD200-265-B-2R420-240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD200-265-B-2R420-240
Display Characters - Height
0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)
Manufacturer
Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Output Type
Analog, Relay (2)
Series
Voltage - Supply
85 ~ 265VAC
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Measuring Range
0 ~ 20mA, ±10VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C