PCD200-24-B-4R-100
DigiKey Part Number
2053-PCD200-24-B-4R-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD200-24-B-4R-100
Display Characters - Height
0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)
Manufacturer
Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Output Type
Relay (4)
Series
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Measuring Range
0 ~ 20mA, ±10VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C