PCD100-265-B-420-200
DigiKey Part Number
2053-PCD100-265-B-420-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD100-265-B-420-200
Display Characters - Height
1.200" (30.48mm)
Series
Voltage - Supply
85 ~ 265VAC
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C
Measuring Range
0 ~ 20mA, ±10VDC, -200°C ~ 1260°C