PCD100-24-B-N-0
DigiKey Part Number
2053-PCD100-24-B-N-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD100-24-B-N-0
Display Characters - Height
1.200" (30.48mm)
Series
Voltage - Supply
12 ~ 36VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C
Measuring Range
0 ~ 20mA, ±10VDC, -200°C ~ 1260°C