IB086-SMSMPF-12.0IN
DigiKey Part Number
1946-IB086-SMSMPF-12.0IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IB086-SMSMPF-12.0IN
Description
COAX CBL SMA TO SMP 12"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP 0.086" Flexible Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
0.086" Flexible Cable
Style
SMA to SMP
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMP Jack
Frequency - Max
62 GHz
Operating Temperature
-60°C ~ 125°C