095-820-243M050
DigiKey Part Number
115-095-820-243M050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-820-243M050
Description
AUTOMATE TYPE A MINI-FAKRA QUAD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Mini Fakra to Fakra 19.69" (500.00mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Connector
Fakra III (Gen 3.0) Jack (4)
Series
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
19.69" (500.00mm)
Style
Mini Fakra to Fakra
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Mini Jack
Frequency - Max
6 GHz