095-725-111M050
DigiKey Part Number
095-725-111M050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-725-111M050
Description
COAX CBL SMPM TO SMPM 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMPM to SMPM 0.085" Semi-Rigid Cable 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.085" Semi-Rigid Cable
Style
SMPM to SMPM
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMPM Plug
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
2nd Connector
SMPM Plug
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
All prices are in AUD
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL SMPM TO SMPM 7"
In-Stock: 0
COAX CBL SMPM TO SMPM 8"
In-Stock: 0
COAX CBL SMPM TO SMPM 9"
COAX CBL SMPM TO SMPM 11"
COAX CBL SMPM TO SMPM 18"